вівторок, 14 листопада 2017 р.

Вітаємо переможців олімпіади з історії!

12 листопада відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської олімпіади юних істориків.

Переможцями визнано:
8 клас:
І місце – Велика Вікторія (Косарська ЗОШ, вч. Лосєва О.М.);
ІІ місце – Сергієнко Владислав (Жаботинська ЗОШ, вч. Волошин О.П.), Бугаєвський Ярослав (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Поліщук М.В.);
ІІІ місце – Буцький Андрій (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Поліщук М.В.).

9 клас:
І місце – Левенець Анна (Кам’янська ЗСШ №2, вч. Левенець І.В.);
ІІ місце – Бабенко Єлизавета (Косарська ЗОШ, вч. Глагола О.М.), Погоріла Анастасія (Райгородська ЗОШ, вч. Коваленко І.М.);
ІІІ місце – Савченко Світлана (Кам’янська ЗСШ №2, вч. Левенець І.В.), Фідлер Артем (Вербівська ЗОШ, вч. Галата І.П.).

10 клас:
І місце – Ревенко Віталій (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Поліщук М.В.), Бондаренко Дарина (Кам’янський еколого-економічний ліцей, вч. Родінка Т.М.);
ІІ місце – Чернега Софія, Ємець Ольга (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Поліщук М.В);
ІІІ місце – Ємельянов Микола (Кам’янський еколого-економічний ліцей, вч. Родінка Т.М.), Дяхтяренко Тетяна (Кам’янська ЗСШ №2, вч. Говорунова Г.М.).

11 клас:
І місце – Корпачова Світлана (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Рубанович Л.О.);
ІІ місце – Стащук Юлія (Кам’янська ЗСШ №2, вч. Левенець І.В.), Щокань Вікторія (Баландинська ЗОШ, вч. Яценко О.П.), Несененко Катерина (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Рубанович Л.О.);
ІІІ місце – Сажен Аліна (Вербівська ЗОШ, вч. Галата І.П.), Іщук Павло (Телепинська ЗОШ, вч. Погорілий О.М.).

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!


На ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади юних істориків район представлятимуть: учениця 9 класу  Левенець Анна (Кам’янська ЗСШ №2, вч. Левенець І.В.) та учень 10 класу Ревенко Віталій (Кам’янська ЗОШ №1, вч. Поліщук М.В.). Бажаємо їм успіхів у підготовці та гарних результатів!

Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів "Врятувати від забуття"

Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті у співпраці з із центральними та місцевими органами влади, Київським міським будинком учителя, Інститутом історії України НАН України, Кабінетом Міністрів України, Спілкою письменників України організовує проведення щорічного (дев’ятого) Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття».
Метою конкурсу є підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.
У конкурсі можуть брати участь учні старших класів, студенти, учителі, молодіжні громадські організації та творчі спілки. На конкурс можуть подаватися як індивідуальні, так і групові проекти.
Участь у конкурсі здійснюється на добровільних засадах.
До участі у конкурсі приймаються мультимедійні проекти – аматорські документальні та ігрові фільми й відеоролики у форматі «avi». Тривалість фільму не має перевищувати 8 хвилин. Авторський текст виконується українською мовою. На початку відеороботи має бути чітко вказано назву матеріалу та його авторів. До роботи слід долучити окремим файлом у форматі «doc» анкету. Подані на конкурс матеріали не рецензуються і не повертаються.
При використанні у мультимедійних проектах кадрів з фільмів, репортажів та інших відеоматеріалів, які не були зняті авторами проекту, необхідно зазначити автора відеоматеріалу.
Конкурсні роботи та анкету учасника (учасників) слід надсилати на адресу vriatuvaty-vid-zabuttia@ukr.net до 1 грудня 2017 року. Протягом грудня 2017 року – січня 2018 року журі з числа професійних учителів, режисерів, громадських діячів опрацьовує конкурсні роботи та визначить переможців. Відзначення переможців відбуватиметься наприкінці січня 2018 року.
Питання і уточнення щодо умов конкурсу можна надсилати за адресою: vriatuvaty-vid-zabuttia@ukr.net

четвер, 2 листопада 2017 р.

День Гідності та Свободи - вшановуємо події


На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2017 року№300-2017 «Про відзначення  у 2017 році Дня Гідності та Свободи»  рекомендуємо:
-         провести в освітніх навчальних закладах тематичні виставки, круглі столи, зустрічі з активними учасниками Революції Гідності таучасниками антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях;
-         написати із учнями старших класів твір-роздум з тем «Україна: незалежність, гідність, свобода», «Революція гідності: ми маємо пам’ятати»; а із учнями середньої ланки – «Хочу жити у мирі».
 Враховуючи сучасні інновації у виховній роботі, також пропонуємо провести спільно із батьками та громадськими активістами 
·        учнівські флешмоби «Багатолика Україна в багатоликому світі», «Україна гідна Свободи»;
·        акції «Я – українець, значить – європеєць!», «Україна – центр Європи», «Європейська мозаїка», «Допоможи бійцям АТО»;
·        воркшопи«Україна – єдина держава», «Україна у колі друзів»;
·        благодійні концерти, приурочені вказаній даті. Широко висвітлювати проведення заходів на сайтах освітніх закладів та методичних установ.
      Пропонуємо під час підготовки до заходів використовувати матеріали Інституту національної пам’яті, текст Меморандуму, книгу-оповідь «Шикувалися воїни світла», матеріали, розміщені на Черкаському освітянському порталі (Розділ «Виховна робота»), тематичні інфоргафіки та карти.

Навчальні, методичні та публіцистичні матеріали, які допоможуть у підготовці до проведення заходів:

Готуємося до олімпіади з історії


Шановні учасники олімпіадних змагань!

При підготовці до змагань звертаємо вашу увагу на такі особливості:

*   важливо, щоб при підготовці були повторені теми із попередніх курсів, приділіть увагу темам із давньої та середньовічної історії. Особливо це стосується учнів 8-х класів, які мають звернути особливу увагу на повторення тем із середньовічної спадщини України.

*   врахуйте межі програмового матеріалу, по якому ви готуєтеся (нище подані теми по кожному класу, які включно! треба опрацювати. Матеріал 10 і 11 класів подано за програмою рівня «Стандарт»).

*   у цьогорічних змаганнях буде вміщене завдання на виконання синхронної таблиці за вказаним періодом, тому вбачаємо за необхідне, щоб учасники розібралися у методиці виконання подібних завдань.